"Bylo to jen na Marcusovi" - Timo

29. březen 2008 | 22.41 |

Jistě tušíte, že toto rozhodnutí nepřišlo jen tak přes noc. Pozoroval jsem jeho myšlenkové pochody již delší dobu. Z jeho náznaků mi bylo jasné, co se stane. Nakonec mi to 5. srpna oznámil. Bylo ráno a my se připravovali na 3. etapu Finské rallye... "Timo, nyní je ten čas. Příští rok už jezdit nechci. Už nemůžu stále do všeho dávat 110 procent." Plně jsem ho chápal a souhlasil s ním.

To neznamená, že přestal mít rád závodění. Rally byla naším životem po 20 let a stále je. A bude. Ale jezdit za svůj vlastní limit časem člověka značně vyčerpá.

Není to jen o závodění. Je to všechno o cestování, testování, PR povinností, rozhovorech atd.

V jeho životě je spoustu jiných věcí a on už dál nemůže věnovat všechen svůj čas a péči rallye.

Možná nakonec ten hlavní důvod byl ten, že chtěl ukončit kariéru na vrcholu. V době, kdy stále bude mít rychlost na to, aby vyhrával. A je zde navíc možnost, že odejde jako trojnásobný šampion.

Ale kdo ví, možná po pár měsících odpočnku si bude chtít ještě nějakou tu jednu, nebo dvě rallye zajet. Jen tak, pro zábavu...

Vždy jsem říkal, že když Marcus skončí, skončím já. A myslel jsem to vážně. Nemohu si představit, že bych jezdil s někým jiným. Alespoň prozatím...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře