Nefejeton do koše

17. únor 2008 | 21.44 |

Napsáno podle skutečné události. Jen fakta se mohou lišit.

Život je plný objevování, ztrát a nekonečných hledání. Hledání přivádí člověka k zamyšlení nad určitou věcí. Čím déle ji hledá, tím víc si uvědomuje, jak mu chybí. Nebo naopak, že za to nestojí a přestane se s tím zabývat. To bývá ta šťastnější varianta.

I já jsem hledala ročenku na rok 2003. Neztratila jsem ji, ale přesto jsem ji hledala. Zvláštní.

První krok byl zapnout počítač a kliknout na modré Éčko, které mělo vyřešit všechny mé problémy. Dala jsem se do hledání. "Ročenka MotoGP 2003". Nic. Ne, pozor, právě jsem zaregistrovala o její existenci. Moc děkuji, milý pane Google, to jsem přesně potřebovala. Hledám tlačítko koupit, nebo jiný podobný výraz. Nic. Nevadí, jde se dál. Je přece spousta jiných stránek, kde by ji mohli prodávat. Najivní představa. Ať jsem hledala jak chtěla, nic jiného se neobjevilo. Pokud se nepočítá diskuzní fórum, kde byla kniha roku 2003 chválena. Radši jsem ani neodvážila vložit dotaz, kdo by mi ji chtěl prodat.

Když jsem se vydala se sestrou do Prahy, měla jsem další možnosti otevřené. Najde se tady modrá kniha s Valentinem na titulní straně na prodej? První přišel v úvahu sám velký Luxor. Prohledávala jsem polici s nápisem auto-moto. I po třetím můj cíl nenalezen. Pro potěšení jsem si aspoň koupila tu aktuální. Přede mnou bylo ještě nespočet knihkupectví, jenže pořád vedle mě stála sesta, kterou můj splín absolutně nezajímal. A tak jsem tuto tuto misi nesplnila.

Všechny ročenky jsem už měla pětkrát přečtené a stále ve mně byla ta mezera. Rok 2003 neexistuje, rozhodla jsem se. Asi spálím všechny údaje z těchto dvanácti měsíců. Byla jsem smířena s tím, že už jen náhoda mi může pomoci.

Náhoda se jmenuje Luxor po třech měsících. Na mé předchozí zklamání jsem již zapomněla a jen nahlížela do výprodejových krabic. Mezi průvodci a zahozenými romány se občas něco nalezne. A najednou mě něco modrého osvítí. Něco modrého z roku 2003. Ano, po půl roce nalézám můj cíl.

Zaráží mě, jak to může být ve výprodeji. Pro mě to má historickou hodnotu. V tu zoufalou chvíli bych byla schopna vytáhnout všechny mé úspory. A oni po mě chtějí 39 korun? Díky nechci, radši budu hledat dál někde, kde uznávají hodnotu roku 2003.

A hledání pokračuje dál. Jsem bez knížky a mám na jedno malé pražské kafe. Ale nebudu už zoufalá jako předtím. Vždyť je to jen kniha z výprodeje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře