Něco málo ze školních lavic

8. březen 2008 | 19.22 |

Pekelné to dny studenta. Dny záludných voleb, nesmyslných dohadech s profesory a taky to zvykání na nějaké ty nové tváře...

Volba se týkala seminářů. To byl teda pohled, všichni zaškrtávali a já vyjeveně koukala. Deskriptivní geometrie? Ekonomie? Matematické úlohy? To je přesně příklad toho, čemu se vyhýbám. Výběr byl nakonec opravdu originální - anglická a francouzská konverzace. A jelikož je angličtina mezi povinnými maturitními předměty, chybí mi ještě jeden do slavného čtyřlístku. Vůbec netuším, co to bude, i když proč se trápit s takovými zbytečnostmi, jako je maturita, když je ještě daleko nehledě na profesorské kázání už od prváku. Sotva se začne a už se mluví o konci.

Nesmyslné dohady? Zase jsem si zavařila a ne jednou. Prostě nejdřív mluvím a pak myslím. Taky to tak vypadá, i když sklidím u třídy smích, v horším případě posměch. Zrovna dneska to začalo tím, že jsem si dovolila na začátku hodiny vyndat pití a napít se. Kdybych neměla zas ty moje blbý keci, možná bych nešla k tabuli a možná bych nedostala výpočet pěkných pár měsíců starou látku. Vyšla jsem z toho jen s velkým černým puntíkem.

To byla nová tvář nabr van. Jahodová - tak zní krycí jméno pro případ drbání milé paní profesorky (což se právě stalo). Ta druhá je velice výrazná a emotivní osoba. Jedni ji nenávidí, druzí ji uvítali. I když je více záporných reakcí, musím uznat, že ta baba má něco do sebe.

Nová bioúča se nám dostala do podvědomí velice jasně. Postarší dáma již ve svém věku vkročila do třídy. Ukřičená osoba, která nás má učit o zvířátkách. Jako pomůcku si přinesla dětskou knížku s básničkami o zvířátkách (ano, pořád je tu řeč o středoškolské půdě...). Přečetla nám o PODovi a my ho měli za úkol nakreslit. Jak slaďoučké. Navíc, když si většina před ten název nenápadně přidala íčko:c)

A neminuly nás domácí přípravy.

"Za domácí úkol mi napíšete o svém oblíbeném zvířátku. Ale hlavně nepište psa, ty nemám ráda!"

Pak jsme teda začali něco dělat. Po hodině vyprávění o broučcích se někdo odvážil zeptat, jestli si to třeba napíšem. Ona jen vykulila oči : "Cože? Vy si to nepíšete?!" Ne každého to potěší, ale - hlavně, že je klid a nezkouší se. I když je tu nějaký pokus o písemku.

"Taháky? No ty si pište, to je samozřejmost. Myslíte si, že vám budu slídit pod lavicema? Ale hlavně nanápadně..."

Samozřejmě nechybí pár momentů překvapení.

"Tak jsem se u vašich kolegů jako dozvěděla, že si vedete něco jako žákovský knížky, nebo tak nějak. Prý si tam zapisujete známky a dokonce vám to mám podepsovat!"

"Tyhle všechny časopisy jsou o sexu. Všechno je to jenom o sexu. Chtějí vás přesvědčit o tom, že sex to jediný na světě a že byste to měli pořád dělat. Nemám je ráda."

No bylo by toho hodně co vyprávět. Co hodina, to další věc, která nás odrovná. Pokud se vše přežije ve zdraví, přežije se už všechno. Tahle tečka na závěr to snad shrne, aneb co si myslí o našich hmyzích přátelích.

"Prostě jsou hnusný a nemám je ráda."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Něco málo ze školních lavic nightmare 08. 03. 2008 - 13:07
RE: Něco málo ze školních lavic sadu 08. 03. 2008 - 19:18