Polsko? Finsko? Polsko!

20. červenec 2009 | 00.03 |

 Finsko? Ne, to bylo jen něco slabšího, abychom se připravili na to opravdové, nenahraditelné.

Nenechte se zmýlit, slovo slabší patří jen k porovnání s Finskem. Jinak je to jistě jedna z nejtězších soutěží v kalendáři. Seb by o tom mohl vyprávět.. Ale proč předbíhat (zase), pojďme ještě před ostrý start soutěže. 

Sledujte Mikka a jeho podivné manévry, když nemluví. Nevím, jestli se něco pod stolem nachází, ale nejpravděpodobnější scénář je, že jim tam uklízí. Poslední den to má pokračování...

Jinak, je to paradox, že Seb vlastně bourá jednou do roka a letos už si to vybral.. Zase předbíhám..

Mikko byl opět vepředu a opět nezkoušel žádné taktiky. Opět díkybohu za to. Tentokrát ale zaslouženě. Všechny RZ prolétnul mezi nejrychlejšími, jednou měl dokonce tak velký náskok, že se až soupeři divili, jak k tomu času přišel. Mikko se nepřestal smát. A když přišla Sebova další chyba, snažil se svůj smích trochu skrýt, ale marně. Místo toho vypadal, jako kdyby měl každou chvíli explodovat. 

Seb se hned na začátek potkal s kmenem. A to mu bylo osudné. Tedy spíš jeho autu. Nehoda nebyla tak oslnivá jako v Řecku. Ale stejně překvapivá. Seb to však nevzdává a v rally pokračuje z hloubi pole. Žádná vyhlídka na body. Nebo...?

Druhý den byl stejně, ne-li více zábavný. Piloti jezdili hodně rychle, jak Mikko poznamenal, někdy až moc. Sám ale přiznal, že se nemůže přestat smát. Naprostá šílenost. Na jistotu se tedy nedá jet. Byla by to škoda. A víte, je lehké udělat zde chybu. Třeba jako Seb. 

Šílenost pokračuje i třetí den. Mikko stále vede a Latvala jede za ním jako poslušný parťák. K údivu všech ostatních. Čest Citroenu brání aspoň Dani a za ním bojují bratři Solbergové. Henning byl od pátku rozhořčen, že jeho autu "něco" chybí. A i na tom autu bez toho "něčeho" dokázal porážet Pettera na tom jeho šrotu. A tak souboj pomalu končí a starší bratr se vzdaluje.. Seb má dobré vyhlídky a je tu možnost, že urve aspoň ten jeden bod. Do konce zbývá pár kilometrů v podobě superspeciálky. 

Říká se, že v superspeciálce nemůžeš vyhrát, ale jen prohrát. Ale pořád to byla taková hypotetická úvaha. Předchozí zkoušky měly několik desítek kilometrů, tam se vyřazovaly nejslabší povahy. Ale jak nám Latvala ukázal, vyřadit se dá i těsně před koncem. Bylo to něco neuvěřitelného. Celý Ford se přijel podívat na tu slávu, jak získá double. A místo toho přijde šok. Malcolm je na kolenou, mechaniky to rozbrečí. A Seb má body hned dva. 

Z historky "Mikko a mikrofon" se stává telenovela :D

I když nebyl Jari na tiskovce, byl hlavní téma, o kterém se mluvilo. I Henning se snažil využít situace a nabídnou své služby továrnímu týmu. Hlavně nenápadně a elegantně. Chudák Malcolm nemohl uvěřit, co slyší. 

Pojďme ale odlehčit atmosféru a podívat se, jak Dani konečně vyhrál. Soupeři byli stejní, jen disciplína trochu jiná. 

Pořád je mi záhadou, jestli se Mikko vůbec závodu účastnil. Vypadá to, jakoby všechnu snahu nechal na manželovi...

diapoa_095

A kdo vyhrál zde?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Polsko? Finsko? Polsko! nightmare 22. 07. 2009 - 03:56
RE: Polsko? Finsko? Polsko! sadu 23. 07. 2009 - 12:40