Bitva pokračuje, jsme připraveni..

29. září 2008 | 23.02 |

A je tu další díl zabývající se o Mikkovi jako o neFinovi. On se nám nezvykle rozpovídal. Ale i přes ten fakt napsal věci, které jsou typicky finské.

Velmi se omlouvám, že jsem hodně dlouho nenapsal*. Teď sedím v letadle a jelikož letím z Nového Zélandu, mám trochu víc času k sepsání mých myšlenek. Sezóna už je v poslední čtvrtině a doposud se stalo dost věcí - jak jste asi zaznamenaly =)...

Z Rally Nový Zéland jsme si odvezli alespoň důležitá data. Jak už jsem řekl, bylo to jedno z největších zklamání v mé kariéře. Ale nechci se tím moc zabývat a být příliš smutný, protože to stejně nic nezmění. Slogan "Co tě nezabije, to tě posílí" se asi k této situaci hodí nejlépe. Samozřejmě, že to mohlo být jinak. Mohl jsem být jen dva body za Sebastienem Loebem, ale místo toho ztrácím osm bodů a musím s tím žít. Musím nadále tlačit na pilu** a snažit se dostihnout jej tak dlouho, dokud to bude matematicky možné - slibuju, že se jentak nevzdám!

Po letní přestávce závody nebyly takové, jaké jsem předpokládal. Začalo to mou domácí rally - legendární Jyväskylä. Zde jsem utrpěl zásadní prohru, navíc před svými krajany. Ale bitva o vítězství byla přesto divoká a velkolepá. Celé tři dny jsme jezdili na hraně a podstupovali jsme velká rizika. Měli jsme vlastně velké štěstí, že jsme nevrazili do kamenu, ani se nestaly jiné problémy. Ale když máte opravdu dobrý pocit, všechno funguje (v tomto případě kromě vítězství). Sebastien měl ale stejný pocit a tak získal pro Francii vítězství. Moc se za to všem omlouvám, ale můžu vám slíbit, že už se to nikdy nestane! Po této rally jsem se cítil dobře, byli jsme silní a získali nějaké to sebevědomí na šotolinové rally.

Pak přišel po šesti měsících na řadu asfalt. V roce 2007 jsme měli dobrou rychlost na suchém asfaltu. Tento fakt nás velice překvapil. V pátek byla naše rychlost dobrá a myslím, že Citroen měl nad čím přemýšlet. Na asfaltu naše rychlost netradičně stoupla o něco víc. I přesto jsem už v sobotu nemohl soupeřit s Citroenem - i když jsem se opravdu, opravdu snažil. Potom přišel defekt v Baumholderu a hra o vítězství skončila. Byl jsem ale rád za to, jak jsme se zlepšili na asfaltu a v neděli jsme byli zpět v rytmu zvláště na technických tratích. Před Španělskou a Francouzskou asfaltovou rally chystíme ještě dlouhé testy a na tyto soutěže se chystáme vyhrát.

A nakonec pár slov o Rally NZ. Dlouho jsem přemýšlel, co k tomu napsat a nakonec jsem se rozhodl zhodnotit situaci jednou větou "Všechno se p*sr*lo poslední den, ale to je motorsport". Sezóna stále pokračuje a před námi jsou ještě zajímavé události a bitvy.

Minulý rok jsem ve spouště rally byl na limitu jen v pátek a další dva dny jsem si jen spolehlivě vyjížděl body do šampionátu. V této sezóně ve většině rally jsme za limitem po celé tři dny, vlastně až do odmávnutí šachovnicovým praporkem. Před touto sezónou jsem předpokládal, že budu bojovat ve všech rally o pódium. Moje rychlost se zlepšuje na šotolině a zvláště na asfaltu a v nejbližším možném okamžiku chci pomýšlet už jen na vítězství. Myslím, že jsem to v Novém Zélandu ukázali Citroenu. OK, taky jsme jim ukázali, jak vypadá smůla, ale hra stále není u konce. Samozřejmě vím, že jsem v obtížné situaci, ale Řím taky nebyl postaven za den...

Čtyři rally před námi - není, co ztratit, osm bodů ztráty...
S pozdravem, Mikko Hirvonen

galleria_turkki2008d

* Naposled napsal po Německé rally - minulého roku. Ano, Mikkův sloupek váznul a mě se moc do těch starých záznamů nechtělo - i když to bylo zajímavé. Poslední nadpis zní "Německo byla zasr*ná země.... Raritka 8-)

** I´m trying to push.. Lepší překlad mě nenapadá, jen aby jste to viděli v angličtině, protože to říká Mr. Hirvonen pořád..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Bitva pokračuje, jsme připraveni.. sackrebleu®pise.cz 30. 09. 2008 - 13:13
RE: Bitva pokračuje, jsme připraveni.. sadu 30. 09. 2008 - 15:17