Rally Sardinia - jen si zavzpomínejte

3. červenec 2009 | 22.15 |

 Rally Sardinia. Pamatujete? Já vím, je to tak dávno. Mezitím už stihly proběhnout další dvě rally. Možná je blbost se vracet tak daleko (přímo proti Mikkovýmu přesvědčení), ale je to velice důležitý mezník, i pro tuto rubriku. 

Ale vraťme se na začátek a zažijme pár vtipných momentů, než přijde to rozuzlení (o kterém stejně všichni vědí).

Před touto rally Petterovi ukradli kufr. Docela důležitá věc, bylo tam "pár" potřebných papírů a ani nějaké to oblečení není k zahození. To si uvědomil, hlavně pokud se jedná o spodní prádlo. Petter to nezapomněl zmínit ve svém blogu a ocenil osobu jménem Lorraine, která mu nějaké své půjčila. Po dalším ověřování se potvrdilo to horší - opravdu je Lorraine ONA. Není to ale žádný nezdvořák a nebál se ji pochválit - prý má Lorraine velice pohodlné spodní prádlo. Snad jen tu spodní část. 

A dostáváme se k obvyklému - tiskovky. WRC začalo přidávat i tiskovku ze čtvrtka, což znamená další dávku emocí. Pokud tedy pozvou ty "správné" jezdce. 

Toto je příklad, kdy se trefili. Sice tam není žádný Fin, ale ty nahrazuje Petter. Navíc Seb, kterému angličtina opravdu nejde přes pusu (ano, zlepšuje se, ale stejně ho to nebaví - jako většina věcí). Přesto ochotně přitakal, když mu reportérka (teď nevím, jak ji správně nazvat) řekla: "Uvidíme se opět v pátek." Nedivím se Malcolmovi, že ho chtěl za to zbít:)

Jak jste slyšeli výše, celá rally bude hlavně hra taktická. Něco, co Mikkovi opravdu nejde. Nevím, čeho chtěl docílit, když řekl, že se mu "asi stane na konci poslední zkoušky něco s řazením". Stalo, vypadalo to velice důvěryhodně, ale nestačilo to. Seb byl pomalejší. Normálně by to bylo super, ale tohle je rally na světové úrovni, to je přece něco úplně jiného. 

No a Seb Mikkovu snahu ocenil a taky si do něj rejpnul a celkově byl vtipnej. Asi tušil, že to bude jeho poslední tiskovka zde v Itálii. 

Mimo jiné nám tu pokračuje drama "Mikko a mikrofon". Už aspoň ví, jak na něj:))

Petter se opravdu snažil zajet co nejlépe, ale pořád to nestačilo. Proč ho (opět) zmiňuji? Máme tu další zajímavý komentář: "RZty jsou dost těžké, takže to bude pro naše nové auto tvrdý boj. Snad to ONA zvládne." Zajímavý poznatek, Petterovo auto je "ona". Nikdo své auto tak nemiluje, jako on. 

Jak už jsem řekla, pro Seba to byla poslední tiskovka. V sobotu měl defekt a souboj o vítězství byl ztracen. Velká šance pro Mikka. Pff, přece najednou neodběhne od svého druhého místa. Vítězství je stále nejblíže Latvala, i když jen o pár sekund, které by se mohly dát dohnat. Ale na Mikka přece čeká rekord v počtu druhých míst, tak proč to kazit?

Všimněte si, jak reportérce nejde občas říct Jari-Matti a říká Jati-Mari. I v rádiu s ním má problémy - nedivím se:D

Bude to těžký uhájit třetí místo, jak říkal Petter. Seb byl zatím pořád na pódiu (a pořád na stupínku nejvyšším), ale litovat ho nebudem. 

Třetí den měl rozhodnout, byly tu náznaky, že nastane nějaký zvrat, ale nakonec se nic nezměnilo. Jak se ukázalo, první pozice byla tentokrát výhodná a Seb se sice ke konci dostal na třetí místo, ale následně byl penalizován. No, litovat ho nebudeme, máme na pódiu Pettera! A Mikko směřuje směrem k rekordu! Aspoň nějaká potěšující zpráva, když už vyhrál ten Latvala (ano, vytvořila jsem si averzi k Finovi, kam ten svět spěje...). 

Tiskovku netřeba dávat, jen vám popíšu, že Mikko je nadšen, že nebyl vtáhnut do týmových taktik. Stejně to nemá cenu, Seb je pořád daleko. Tedy, byl..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Rally Sardinia - jen si zavzpomínejte nightmare 03. 07. 2009 - 22:49
RE: Rally Sardinia - jen si zavzpomínejte sadu 03. 07. 2009 - 23:03
RE(2x): Rally Sardinia - jen si zavzpomínejte nightmare 03. 07. 2009 - 23:16
RE: Rally Sardinia - jen si zavzpomínejte sadu 04. 07. 2009 - 00:19
RE(2x): Rally Sardinia - jen si zavzpomínejte nightmare 04. 07. 2009 - 13:36