Z Portugalska do Argentiny

10. květen 2009 | 00.51 |

Další dvě rally jsou za námi a u Mikka stále ticho. Neměla jsem moc náladu na shrnutí dalších Sebových vítězství. Normálně bych proti tomu nic neměla, ale Mikkovi to začíná ubírat na humoru. A to už je znamení, že se něco děje.

Takže tentokrát to bude opět dabl. No vlastně se ještě vrátíme do Řecka, takže spíš tripl.

A proč se musíme vrátit do Řecka? Protože tu máme ještě jedno video od Davea. A tak tu zkritizuju ten blbej nápad se zahájením Cyprus Rally. Pozvali si totiž místní popovou hvězdu. A v zemi je asi hodně oblíbená. Asi jako u nás ta mánie na...Lunetiky? No tak si to představte. Jistě, že tam byly především fanynky. Nagelovaný šamponek v růžovým tričku. Oni se snad dostanou všude. Nakonec i k Mikkovi do auta. No podívejte se sami, jak jim to spolu sluší.

Ale teď už do Portugalska. Děly se velké věci. A když říkám velké, myslím to vážně. Marcus je zpět! Pamatujete? Kdyby ne, tohle vám určitě napoví:

bscap0053

To je náš dlouhán:)

Marcus odložil své dědkovské papuče a odskočil si na jeden závod. Hezký ho vidět opět v akci. A opět zajímavé hlašky. Hned ve čtvrtek byl pozván na tiskovku. A byl trochu zaskočen. No vlastně ho zaskočil i pouhý fakt, že se ho někdo na něco ptá. A tak na otázku, jak to vypadá s jeho autem, ze sebe jen vydal: "No idea, we´ll see tomorow."  On věděl, proč nic neříkat. Auto na tom nebylo tak špatně a byla tu i malá naděje, že bychom ho mohli vidět na tiskovce. V pátek to nevyšlo a v sobotu ráno z rally odstoupil. To byl prosím krátký, ale přesto velmi památný návrat tohoto velikána. Neil této chvilky využil, co to šlo a vznikly z toho dva speciály - jeden dokonce i se Sebem. Neil si vzpomněl na Seba testujícího F1 a zeptal se Marcuse, jestli taky nemá nějaké takové plány. "Tak zaprvý, já bych se do kokpitu nevešel." Trefa. Seb si vzpomněl na jisté foto, jak se Marcus snaží nacpat do vozu F1. Bohužel to foto je mi dodnes neznámé, což je veliká škoda!
A pak si u Davea nemohli odpustit vzpomínku na Marcuse. Se vším všudy. Samozřejmě ty nejvtipnější momenty nechyběli. Je zajímavé, jak se na to dneska s odstupem dívá. Poznamenal, že od něj nebyl nejchytřejší říkat přesně to, co si myslí. Timo jen trefně dodal: "On nejdřív otevřel pusu a pak přemýšlel.

"

Jak to skončilo, nemusím dodávat. Mikko už je na pokraji zoufalství, ale na druhou stranu je šťastnej, jak se mu daří v dosažení 50 druhých míst. Vítězství by se taky hodilo. Nechtěl by se Seb projet na kole? 

Don´t cry for Mikko, Argentina´s next!

To už vypadalo nadějně.Přece jenom Argentina je přesně to místo, které mu vyhovuje. Rozhodl se jít na to s vážnou tváří a už konečně vyhrát. Byl na tiskovce ve čtvrtek i v pátek. Ukázka ovšem nebude, protože to bylo opravdu nudný. Ne, moment by se tam určitě našel, ale předchozím výstupům nemůže konkurovat.

O tiskovkách v sobotu a v neděli jsem se nezmínila. On tam totiž nebyl. Že by to crazy Mikko někam napálil? Ani náhodou. Zradilo ho auto. A tady nastává ten opravdu finský moment. Záběry nejdřív ukazují, jak se snaží tu pohromu nějak zachránit. Pak už je jasný, že je po všem. Očekává se, že aspoň vzteky bouchne dveřmi, kopne do auta, napadne kameramana... Nic z toho. Dveře zavře normálně, jako by nic a na kameru se dokonce pousměje! Tak přece jenom tam ten Fin je. A co bude Hurvajs dělat teď?

"Půjdu na hotel a dám si pivo."

One man´s death is one man´s breath*

A tak bylo volně místo na bedně. Jezdci se tam pěkně vystřídali. Po Mikkovi štafetu převzal jeho týmový kolega (nechce se mi jmenovat, poslední dobou mě štve). To ale neměl být konec. Dvojka Fordu (plán udržet ho bezejmeného se mi docela daří..) neměla auto zcela v pořádku a následoval propad pořadím. K mé radosti se na třetím místě objevil Petter. Ne, to není konec, ani jemu nevydrželo auto. Dědictví převzal jeho bratr Hening. A to už je konec. Solberg starší byl zmatený, protože to bráchovi přál. Nakonec se přeci jenom zaradoval a řekl jednu památnou větu. No je tak památná, že jsem ji využila jako podnadpis :)


* Mikkovým odchodem do hotelu jsem chtěla ukončit celý článek. Nechtěla jsem pokračovat, když se ho to už netýká. Může za to Hening. Snad mu nebude vadit, že se k němu do koutku přidalo ještě pár dalších jezdců...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Z Portugalska do Argentiny nightmare 10. 05. 2009 - 03:05
RE: Z Portugalska do Argentiny sadu 10. 05. 2009 - 22:58