Duben 09: Hra ještě neskončila..

1. květen 2009 | 00.00 |

Ano,je tady to očekávané překvapení. Mikko a jeho další deníčkový záznam. Nic veselého, ale stejně potěší:)

Teď můžu opět poznamenat, že je to dlouho, co jsem napsal sloupek pro vás fanoušky – omlouvám se L... Třetina sezóny je za námi, já sedím v letadle do Argentiny, a tak mám čas překvapit sám sebe a napsat pár svých myšlenek pro vás.
Loeb 4 – zbytek světa 0. Takhle se asi každému tato hra jeví – a je to pravda. Loeb vyhrál všechny čtyři závody sezóny. Mluví se o tom, jak lehce tyto závody vyhrál. Zdá se to tak, ale myslím, že aspoň v ...* Norsku s námi musel bojovat. Hodně lidí říká, že se stane opět šampionem. Je to možné, ALE SAKRA sezóna ještě neskončila. Kdybychom se chtěli vzdát, rovnou bychom mohli ukončit celou sezónu a začít znovu příští rok. Já říkám ne, ne, ne a ne – hra ještě není u konce.
     
Nesnažím se vám říci, že nemlátím hlavou o zeď po každé rally, kdy je Loeb rychlejší než my. Ačkoliv je sezóna právě tento případ, stále jsem neztratil víru v to, že ho mohu porazit. Neúspěchy přichází a odchází a my budem vždy schopni vydržet a jít dál.Ano, byly zde momenty, kdy jsem se musel zhluboka nadechnout a začít znovu. Stále není můj cíl nic jiného, než být světovým šampionem – Ten titul, který se budu snažit získat tak dlouho, dokud to bude možné.
Předtím, než začala sezóna, jsem všem řekl, že budu muset zrychlit a určit si vyšší limit, abych byl schopen porazit Loeba – a to je taky pravda. Popravdě ještě nejsme hotovi, a tomůže být důvod, proč jsme ještě neodstoupili ze závodů. Lidé mají různé názory o mé rychlosti – I když to nikdy nechci komentovat, tady je má verze: Riskovat není zrovna jednoduchý způsob. Musíte riskovat v ten pravý čas. Bylo by to pitomý, kdybych jel každou zatáčkou plnou rychlostí a nesnažit se vyhnout bouračce. Je rozumný riskovat jen v některých částech – musíte se rozhodnout, kde si jste opravdu jisti.  

I po Rally Portugal se stále říká, že Loeb závodí s obrovskou dávkou štěstí, aby udržel své auto na všech čtyřech kolech. Také má své momenty a věřte mi, využívá všechno své štěstí ve stejném množství, jako svou rychlost. My jsme take měli své momenty a bez pořádného štěstí bychom neprošli. Štěstí nebo ne, naše cesta pokračuje. Vypadá to, že než abychom soutěžili se závodní rychlostí, snažíme se vyváznout z těch nejšílenějších okamžiků. Když závodíte s plnou rychlostí, musíte být schopni udržet sena trait a nezáleží na tom, jak hodně divoké momenty máte. Takhle věci chodí – ve spoustě sekcí riskujete.

Pro diváky je složité vysvětlit, jak musí být rychlí a kolikrát musí riskovat, když se závodí na špici.

Naneštěstí pozice, ze které další den startujete, má velký vliv na jednotlivé časy – a to se mi vůbec nelíbí L.Ale být na pódiu ve všech čtyřech rally sezóny – to mi říká, že to jde zatím docela dobře. A to není tak špatný fakt. Určitě bych uvítal zpět obrácené startovní pozice. Byl bych rád, kdyby jezdci na čele přestali s taktickými manévry. Co se týče mě – nerad taktizuji, rozhodneme se pro to pouze, když je to nutné. Samozřejmě, že udělám to, když mi to pomůže k vítězství. A věřte mi, já pro to udělám všechno.

Je tu ještě spousta detailů, které by vysvětlily, jak je tov tomto čase těžké. Vždy tu byli tyto momenty a vždy tu taky budou. Takže? Nechci tady vyhrávat ve vysvětlování. Pokud dojedu druhý, znamená to, že tu je někdo, kdo odvedl práci lépe než já. Stále platí, že do toho dám všechno a každým závodem to bude lepší. A i v případě, že budu po Argentině stale mlátit hlavou do zdi, bitva pokračuje – je nepřípustné, že bych se vzdal.

A nakonec se vám musím svěřit se zkušeností s rallycrossovým vozem Ford Escort. Musím říct, že moji přátelé postavili opět skvělé auto. Prvního května budu zahajovat Rally cross ve Finsku s tímto autem.

It's going to be hellowa fun! BR**. Mikko Hirvonen.
 

* Nevím si rady s "f.ex"..Nenajde se tady odborník na vulgarismy? Předpokládám, že to bude něco tohoto rázu..
** Poslední větu nechávám v originále. Byl by hřích to překládat. Gangsta jeden:))

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře