Fanouškovská

28. březen 2009 | 21.40 |

Už dlouhou dobu F1 zavrhuju. Už se tolik netěším na novou sezónu jako dřív. Ale to neznamená, že bych se netěšila vůbec. Dneska jsem zírala na trénink a pak na záznam. Proč se vlastně odvracím od začátků mého fandění?

Bylo mi jedenáct. To jsem poprvé začala vnímat F1. Nebylo to, že bych se podívala a hned byla nadšená. Začala jsem postupně. Nejdřív jsem koukla na start, občas na průběh závodu. Potom jsem se neodtrhla od obrazovky a vydržela celý závod. No a nakonec jsem F1 vyhledávala v novinách. S příchodem internetu byl se mnou konec.

V těch jedenácti letech jsem si kvůli formulkám koupila v mekáči Happy meal. Vybrala jsem si bílo-modré autíčko a v něm jezdce se žlutou helmou. Nebyl to nikdo jiný než náš slavný Ralf. To byl první jezdec, kterýmu jsem fandila. A nezajímalo mě, že je arogantní, ani jeho kecy. V tý době nebyl internet, takže jsem neměla takový možnosti. Jenom jsem koukala na televizi a sledovala to bílý autíčko. Vlastně jsem ani nevěděla, jak vypadá. Byl pro mě jen "ta žlutá helma".

O dva roky později jsem už sledovala poctivě všechny závody. Dokonce jsem si kvůli nim i přivstala. A ráda(kdo mě zná ví, že tohle není věc, kterou bych dělala ráda). Psal se rok 2003 a jela se VC Malajsie. Pamatuju si, jak jsem viděla jméno Raikkonen a u něj o jednu zastávku méně než ostatní. Říkala jsem si, co to je za blázna, stejně bude muset zajet do boxů. Zajel, ale na poslední chvíli. Mezitím si udělal náskok, který mu stačil na udržení vítezství. Byla to výborná podívaná a mě ten klučina zaujal. A tak jsem začala fandit Kimimu.

Postupem času jsem přišla na MotoGP a zjistila, že motorky jsou mi přece jenom bližší. Zažila jsem i svůj první závod v Brně a naprosto mě to omráčilo. Ten svět se pro mě stal přístupnějším a reálnějším. A pak už jen přibývaly další motoristické disciplíny. Jej jasný, že už jsem nevěnovala formulím tolik času. Objevila jsem něco lepšího..

Tuto sezónu jsem se nejvíc těšila na rally a superbiky. MotoGP mě nějak pustilo, ale počítám s tím, že se to změní. Formule..no zavrhovala jsem je. Štve mě ten přístup. Pro fanouška je to nejhorší série. Abych se orientovala, musím pravidelně číst, co se v tom Kocourkově děje. Bohužel to bylo většinou zajímavější než závody samotné. Ale teď to má být jinak. A já tomu chci věřit.

A proč jsem tak nostalgická? Abych si připomněla časy, kdy jsem celou dobu napjatě seděla i u kvalifikace. Kdy mi přišla F1 zábavnější. Chci se víc těšit na první závod. Chci být víc naštvaná při představě, že když se pojede, tak já budu sedět v autě. Možná už jsem našla lepší série a toto je proti nim slabý odvar.Nebo se to po prvním závodě změní?

Je tu ještě jedna věc. Přestávám fandit Hamiltonovi a vracím se ke Kimimu. Nebo ne? To je jedno, jako všichni ostatní, já taky začínám od nuly.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Fanouškovská phoenicks 29. 03. 2009 - 14:12
RE: Fanouškovská nickyhayden 09. 04. 2009 - 22:27