Double-Mikko

17. únor 2009 | 23.23 |

Mikko, jsi spokojený?

"Ano...no vlastně ne."

Vypadá, že se vše vrací do starých kolejí. Úplně všechno. Mikko se snaží být vtipnej a rychlej (až na to druhý se mu to celkem daří). Seb nevypadá, že se snaží. Ale to se musíme vrátit na začátek, abychom to všechno stihli vstřebat...

Úvodem bych napsala něco o Mikkovi a jeho předsevzetí(ch) do nové sezóny. Minulý rok byl perfektní, moc chyb neudělal, všechny závody na bodech. A tak si uvědomil, že je potřeba se změnit. Něco nového, co mu zaručí radost z porážky Seba. Rozhodnul se, že bude víc šílený. Ano, to je ten velký mistrovský tah. A tak s blížícím se Irskem jsem očekávala velký nástup šíleného Mikka. Zároveň jsem se bála o jeho zdraví, což asi nebylo na místě.

Než se zastavíme v Irsku, odběhneme do základny Fordu. Tam byla slavnostní týmová večeře a další den se jezdci zaučovali na post mechaniků - kdyby náhodou.

galleria_irlanti2009w

No dobře ve skutečnosti to bylo takhle - nová pravidla povolují pouze čtyři mechaniky na auto.  Pomoc jezdců by se tedy občas hodila. Toto bylo sice šlechetné gesto, ale ve skutečnosti jsem je slyšela v rádiu, jak Mikko pije "čaj" a směje se na pracující mechaniky.

galleria_focus2009m

A když už musí něco dělat, tak aspoň ukáže, co si to tom myslí...

Žádné francouzské šampaňské, jen irské pivo

Dámy a pánové, začínáme. Tentokrát v nevyzpytatelném Irsku a máme před sebou jen dvanáct podniků. To není moc. To je kur*vsky málo. Stejně jako účastníků. Vše bez Subaru a Suzuki. To znamená bez Chrise a Pettera? Skoro. Oni si to zařídili. Teď pojede Chris, v Norsku Mr. Hollywood a na Kypru se můžeme těšit na oba. Titul mají v rukou dva týmy, čtyři jezdci. Vlastně to bude hlavně ta podstatná bitva Mikko x Seb.  Těšili jste se?

Vyjelo se na trať a jako by se vrátil čas. Oba Citroeny vepředu, Mikko jim zdatně sekundoval. Na Seba už po prvním dnu neměl, a tak se rozhodnul to zkoušet na Daniho. Docela to šlo, ale pořád jsem čekala na toho slibovaného a dlouho očekávaného šíleného Mikka. Projevil se v sobotu. Urval posilovač řízení (nostalgická vzpomínka na Marcuse "Look! This is no-power steering!"). Zklamání bylo na místě. On byl ale nadšený. Možná z toho, že byl šílený, ale oficiálně prohlásil, že je velký silák - jak jsme si už všimli. A nakonec poprosil Seba o šanci...no aby se třeba zdržel v servisu...

com/v/lNgd_uonhBY&hl=cs&fs=1" name="movie">

Sice Seb pokrčil na tento návrh rameny, ale stejně to dopadlo, tak jak to dopadlo. Jako třešnička může být Hurvajsovo ohlédnutí za první rally na oficiálních stránkách WRC (!):

"Jel jsem na hraně, v jednu chvíli jsem už myslel, že se převrátím na střechu, ale Malcolmovi (šéf týmu) jsem to radši neřekl.."

When they go off, they go off in style

Neilova hláška mluvící za vše. Čtrnáct dní poté čeká na jezdce sníh, zima a hlavně krásné zkoušky plné diváků. Sněhu je tu tolik, že by do něj človék hned skočil. No, ty co tam byli neodolali:

Tentokrát si Mikko na wrc.com vedl deníček. Mohli jsme se dozvědět, co všechno měl k jídlu a o tom, jaký má těžký život. A hlavně, že chce vyhrát. První den tomu naznačoval, pak takticky zpomalil. Jak jinak. To byl poslední okamžik na vedoucí pozici. Pak už se před Seba nedostal. Nevadí, rally to byl krásná. A napínavá do poslední chvíle.

Mikko, který nemůže uvěřit, že dojel do cíle. Jak dítě, které vylezlo z horské dráhy.

...a ďábelský "Hááh"

Poslední dve RZ jsem sledovala on-line. Nalepená na WRC radiu. Mikko říkal, že pojede taktikou "všechno, nebo nic". Čekala jsem, kdy to někam napálí a ukáže šíleného Mikka. Nic. Bylo pomalej a ještě k tomu dojel. Pche.

Závěrečné rozhovory + menší citový projev (vidíte, jak Seb odstrčil toho fotografa?!):

V závěru jsem přece jenom ráda, že Mikko dojel, jinak by se neúčastnil tiskovky. A nevyprávěl by o synovi, jak si hraje s autíčkama. Nightmare to chtěla okomentovat víc, ale já prostě nemám slov. To MUSÍTE vidět.

Poznámka pod čarou: Vím, že to mělo být dřív, ale čekala jsem, až se mi stáhne sestřih s Neilem. A díky nemu je tu víc videí. Thanks*

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Double-Mikko nightmare 18. 02. 2009 - 00:16
RE: Double-Mikko sadu 18. 02. 2009 - 19:25
RE(2x): Double-Mikko nightmare 19. 02. 2009 - 23:08
RE: Double-Mikko phoenicks 03. 03. 2009 - 21:14