Death race

14. prosinec 2008 | 14.07 |

Ano, zbláznila jsem se. Vždycky jsem odsuzovala Kobru 11 a podobné "blbosti" a teď mám tu jednu podobnou blbost za sebou. Vadily mi věci, které nemají nic společného s realitou. Ale můžu to pomlouvat a osočovat, když jsem vlastně nikdy nic takového neviděla? Tak se podívám, proč ne. Nakonec zjistím, že je to vlastně skvélý způsob odreagování. Nepřemýšlet nad ničím. Na to je to moc drsný.

Nevím, jestli bych měla vyprávět o zápletce. Je to vlastně směšné. Hlavní hrdina je vychytralý potetovaný drsňák (kvůli němu jsem na to koukala), ale zároveň milující manžel a otec. Žije obyčejný život jako dělník, ne vždy byl však jen obyčejný pracant. Jeho minulost je jasná - ano, byl to závodník, moc dobrý závodník. A budoucnost se má také ubírat tímto směrem. Ve filmu se objevuje typický prototyp zlé ženské (připomíná mi Cruelu Devil, ale to asi nebyl záměr). Ta ho podvodem dostane do vězení, kde se jezdí ten avizovaný Death race. Kdo vyhraje pět závodů, má svobodu. Ale musí ještě splnit jednu věc - přežít. Závod se skládá ze tří etap (prosím, neříkejme tomu fáze). První dvě vyřadí ty horší závodníky - z povrchu zemského zmizí nadobro. Poslední den tedy zbydou dva největší soupeři - hlavní hrdina tam nechybí. Konec je překvapivý, ani jeden není poražen. Oba spojí své síly a vyhrají to nejcennější - svobodu. Abych nezapomněla, jako v typickém akčním filmu tam není o ženy nouze - světe div se - dělají navigátorky.

Co se tedy týče samotného příběhu, nestojí za nic. Film jako takový už je v pohodě. Kdo by se nechtěl koukat na vymakaná auta a napínavé závody? Já ano. Když jsem si říkala, jestli si to mám stáhnout, přečetla jsem si hlavní obsazení. A najednou zjistím, že tam hraje - ano Le Trasporteur. Kdyby se mi ten film nelíbil..jsou tam jiné věci na koukání. No uznejte sami :)

bscap0004

Toto je třetí film, který jsem s ním viděla. A rozhodně ne poslední, stává se ze mě závislák..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře