Mikko se blíží k tomu být Fin, trocha o Sebovi

3. listopad 2008 | 23.19 |

Vítejte v japonském pekle! Nic neuvidíte přes ty nánosy vody, občas se objeví sníh a přes cestu vám běhá divoká zvěř. To je jen pro opravdové chlapy. A jak ta víkendová zkouška vypadala? Zaměříme se jen na to zajímavé a pozoruhodné.

Pro začátek dávám druhé video souboje Chrise s Mikkem. Sice to není tak vtipné jako minule, ale začíná to být tradicí. Když jim to tak jde...

Seb si přijel pro titul. Musel by se vybourat jako minule, protože když dojede, je jasné, že to bude na bedně. Mikko vymýšlel různé scénáře, bohužel obětí by často on sám. Japonské cesty jsou ale pro Fina jako dělané. Proto jel jak drak a nepustil nikoho dopředu. Jako drak myslím doslova. V samotném zápalu totiž prorazil pneumatiku, ale stejně s ní stihnul zajet nejlepší čas. Reportérka přiběhla s dotazem: "Mikko, ty budeš letošní sezónu král defektů?" a on ani vtipně neodpověděl. Jen pokrčil rameny a vzal si to moc vážně. Vzpomněl si na Nový Zeland a do smíchu mu nebylo. Škoda. A je tu ještě jedna smutná záležitost. Tentokrát nebyla žádná tiskovka, rozhovory byly s každým jezdcem zvlášť. Takže tentokrát nic, bez provokace.

V pátek se stala ještě jedna věc, kterou musím zmínit. Francois Duval havaroval a jeho spolujezdec to těžce odnesl. Teď už je stabilizován, ale rekonvalescence nebude otázkou pár dnů či týdnů. Bohužel.

Sobota byla jak přes kopírák, Mikko ujížděl a Seb si hlídal šampionský post. Všude kolem se spekulovalo a přípravy na nového šampiona sílily. Bude mistr? Fantastické články o tom, jaký udělá rekord a připomenutí slavných předchůdců. To vše měl kolem. Po konci druhé etapy na něj padla otázka "Sebe, budeš v noci spát?" "Jo, a ty?" A Seb opravdu spal. Jak tázající to nevím a pochybuju, že ho to zajímalo.

Před posledním dnem si dáme další video. Tentokrát jezdci ukazují své znalosti Japonska. Starší Solberg nám ukazuje, jak chytrý je, Mikko má taky zajímavou informaci a ještě zajímavější výraz a nakonec Chris nám řekně něco japonsky.

Třetí den beze změny. Seb se stal šampionem a Mikko smutným vítězem. I když u něj nikdo neví. A co je na tom nejhorší, Seb je sympaťák a já mu to dokonce přeju. Po tom, co dokázal je pořád sám sebou. Byl to pěkný souboj. A příští rok bude Hurvajs lepší a půjde to líp. Teď už jen do Walesu, kde si to všichni užijou. O nic jiného nejde.

ms

Říkala jsem si, že by bylo nefér je dát k champions...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší