Troy´s Diary: "Mohl jsem jen zvítězit"

11. říjen 2008 | 15.15 |

V prvním závodě, v Magny Cours, jsem 2/3 závodu jen kroužil. Tréninky šly dobře a teď jsem byl pod přísným dozorem Davida a Kim. Stáhnul jsem se a dělal jsem vše proto, abych zabezpečil bezpečný náskok v šampionátu.

Tento rok byl jako na houpačce ve spoustě směrech a když jsem projel cílovou čáru se třetím titulem v kapse, ulevilo se mi. Práce dokončena!

Po závodě zbývalo vyřešit pár těch tradičních pozávodních věcí, trochu se najíst a nechat se otestovat od mého trenéra. Pak následoval ještě druhý závod. Yamaha s Norim a Corserem byla ve formě po úspěchu v minulém roce a poslední závody si taky nevedli špatně. Nori byl ten, koho jsem měl porazit. Dali jsme tvrdší přední pneumatiku než pro první závod. Byl jsem nervózní jako nikdy.

F01

Jen vítězství přichází v úvahu. Mé starty byly po celý rok dobré a tento to nepokazil, byl skvělý. Vedení jsem ale dlouho neudržel, Nori mě vzápětí předjel a já jsem jej poté pronásledoval. Každé jeho kolo bylo rychlé, bezchybné a pak mi začal ujíždět, v posledním sektoru na mě vždy najel nejméně dvě desetiny.

Pár chyb jsem udělal, zejména v poslední šikaně jsem měl problémy. Počasí bylo chladné, trať byla špinavá. Když začalo mírně pršet, trochu jsme zpomalili. Corser byl rychlejší a přibližoval se. Vjednu chvíli mě i předjel, ale já se oklepal, opět jsem zrychlil a vrátil se zpět na druhé místo. Zbývalo sedm kol do konce. Zlepšil jsem se v posledním sektoru a byl jsem spokojen s přední pneumatikou. Nori se snažil, zkoušel různé stopy, dělal všechno možné pro vítězství. Zbývala tři kola, viděl jsem svou šanci. Ve druhém sektoru jsem měl dvě místa, kde jsem byl rychlejší a získával výhody. Proto jsem se na ně více soustředil. Věděl jsem, že mi nestačí jen rychlost v zatáčce, ale musím být rychlý i ve výjezdu. A to jsem byl. V posledním kole jsem zajel rekord závodu. A to bylo celé mé vystoupení!

signTB21

TB 21

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře