Drbům je třeba čelit, ba se jim dokonce zasmát. Ha

1. srpen 2008 | 00.43 |

Užívám si ty okamžiky. Je po Brně a česká média se dostanou blíž jezdcům. OK. Ale proč tam lezou ti, kteří nic nevědí. Aneb paddocku, řekni nám ten nejžhavější drb!

Toto bylo uveřejněno v deníku Aha! Bayliss je sice šampion, ale kdyby měl všech deset prstů, byl by nezajímavý. Takhle to vyznělo. Krátký článek, pár odstavců. Žádný rozhovor, nic. Jen tady někdo zjistil okolnosti nehody a pěkně to přiostřil.

Jel tehdy asi 160 km/h, když si ustlal na výjezdu ze zatáčky. Když se posbíral, bylo mu jasné, že si při pádu zlomil pravý malíček, jak se mu ruka při pádu dostala pod motorku. Navzdory příšerné bolesti šel pozdravit fanoušky a jednomu z nejbližších hodil na památku svoje rukavice. Mladík mu je ale po chvilce mrštil zpět – našel v nich totiž kus Baylissova prstu! O pár hodin později mu v nemocnici chirurg amputoval malík skoro celý. A další čtyři hodiny mu zachraňoval varle, jež si rozdrtil o sedlo. "Že jste se s tím dělal... Už ho nebudu potřebovat, tři děti mám a další už neplánuju," zpražil se smíchem doktora, když se probral z narkózy.

K tomu malíčku: Sám psal, že nic necítil, dokud mu fanoušek neřekl o rukavici. Když ji sundal, zjistil tu událost. Malíček se neamputoval sám, on stále byl na ruce, jen nepřirozeně "visel". Nem Troy vážně divákům nehodil rukavici se svým prstem. Když pilot rozseká svou motorku, snaží se někam uklidit, nedělá uprostřed závodu divákům show a nehází jim kusy oblečení (navíc když ho teoreticky čeká ještě jeden závod).. A nakonec - kdyby divák chytil jeho prst, který by jistě hned našel, určitě by ho neházel zpět.

A o údajným varleti vážně nic nevím, třeba to pravda je, možná i ten humor se k Troyovi hodí, ale je mi divný, že by něco takového řekl hned po probrání. Z vlastní zkušenosti vím, že po narkóze člověk ani neví, kde bydlí:))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší