Náhled do minulosti /02.06.07/

2. únor 2008 | 18.30 |

Mé ideální ráno? Asi to dnešní. Vstala jsem přesně v 8:45 a hezky sledovala Rallye. Škoda, že jsou vždy jen půlhodinové sestřihy, na to bych se mohla koukat celý den. No a po skončení jsem měla takové nutkání se ještě na něco podívat. Přepínám tak mezi sportovními kanály a co to nevidím? Freestyle motocross! Krása, zrovna se "jelo" v Anglii. Bylo to za nějakým hradem.. A pršelo a pršelo, fanoušků jak na*ráno a porotci bezva týpci. Prostě atmosféra nade vše. Potom jsem stále neměla dost. Rozhodla jsem se přehrá motorky z kazety na DVD, ale nenašla jsem je. Že bych už to měla přehraný? No to je jedno, tak si přehraju něco jiného. Brouzdám kazetami a zableskne se mi před očima když zahlédnu nápis - VC Belgie 2004. Neváhám ani minutu a hned si to pouštím.

Hned v úvodu mě probudí hláška "Dobrý den, obrazem z belgického Spa a zvukem z pražského studia." Ano! Vždyť to je náš starý dobrý Jirka Nikodým! No, nestačím se vzpamatovat, ale uvědomuji si, že nebyl tak hrozný, jak jsem si na něj stěžovala. "A tady vidíme problémy Nicka Heidfelda, ne pardon to byl zpomalený záběr." Hmm, ale spoň se zasměju. Doprovod mu tam dělá i Tonda Charouz. Tak ten byl tak hrozný, jak jsem si myslela. Radši už od toho komentáře pomalu odejdu.

Nemohla jsem se vynadívat na už neexistující týmy. Jaguar, Minardi, Sauber - to byli moji favoriti. Bylo krásné vidět je závodit. A také pohled na BMW-Williams s jezdci Monty-Ralfík. I když Ralf byl ještě zraněn po Indy, stejně se o něm mluvilo jako o jezdci Williamsu. Vlastně skoro všechny týmy měli jiné jezdce. Tak sledujte: West Mclaren Mercedes - Kimi, DC; Ferrari - férplejmíša, Rubens; Renault - Alonso, Trulli. No, u Renaultu to bylo zajímavé. Ferni měl za sebou teprv první vítězství a Jarno ho pravidelně porážel. No a v tu dobu jej Flavio sabotoval. Bylo vidět, jak je bezmocný a dělá jednu chybu za druhou. Mimochodem Alonso si taky střihnu pěkný hodiny, ale jak si vzpomínám, byla to technická závada. Tím pádem pustil Kimiho s jeho stříbrným šípem a hned za ním jel Schumacher. Pamatuji si, jaký to byl pro mě nervák, ale Kimi své první místo udržel. O co hůř, férplejmíša získal svůj sedmý a POSLEDNÍ titul. Jo to byla ta dominance Ferrari, která mi F1 na začátku dobře znechutila. Tu sezónu je dokázali porazit pouze Kimi s Jarnem.

A co se ještě dělo v roce 2004?
Lewis úspěšně debutoval v šampionátu F3, vyhrál velkou cenu Macaa a připravoval se na příští dominantní sezónu.

Heikki by druhým rokem v Japonsku, ve Formuli Nissan, kterou také ovládnul a stal se šampiónem. V závěru roku vyhrál slavný race of champions.

Vale dokázal, že jezdec je více než stroj a připsal si svůj další titul tehdy na podřadné Yamaze.

Baylisstic si jel svůj poslední rok v Ducati v MotoGP. Sice dokončil na čtrnáctém místě, ale dojel si i pro pódiové umístění.

Casey jezdil ve 125kách za tým KTM, kde byl šestkrát na pódiu a získal zde své první vítězství.

Mika Kallio si vévodil ještě doma ve Finském šampionátu "Iceracing".

Marcus Grönholm debutoval v Peugeotu 307, zvítězil pouze jednou, ale zato ve Finsku.

Mikko Hirvonen skončil na celkovém sedmém místě, když jezdil ještě za Subaru.

Petter Solberg se se Subaru stal vicemistrem světa. Za kým asi?!

No...Nebyl to hezký rok? :o)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře